Auto zastępcze – zalety rozwiązania 1417

Auto zastępcze Opole

Po kolizji drogowej nie zawsze nasze auto nadaje się do dalszego użytku, natomiast życie bez auta to dla wielu z nas niesamowite utrapienie. Bardzo dobrze jest, że coraz więcej firm ubezpieczeniowych wprowadziło formułę auto zastępcze z polisy OC sprawcy.

Kiedy należy nam się auto zastępcze?

W przypadku gdy kolizja nastąpiła nie z naszej winy a nasz samochód został znacznie uszkodzony, wtedy na czas jego naprawy należy nam się auto zastępcze.

Jednak z dobrodziejstwa korzystania z auta zastępczego możemy także skorzystać kiedy oddajemy samochód do naprawy do warsztatu, w którym danie klientowi auta zastępczego jest normą. Tego rodzaju usługa znacznie ułatwia na życie, ponieważ nie mogąc korzystać ze swojego auta mamy możliwość normalnego funkcjonowania bez denerwowania się, kiedy nasze auto zastanie naprawione.

Na jaki okres należy nam się auto zastępcze?

W przypadku auta zastępczego z polisy sprawcy OC w Opolu, Katowicach, Krakowie czy jakimkolwiek mieście – należy nam się samochód na okres od postawienia naszego samochodu w warsztacie do momentu całkowitej jego naprawy. Zaznaczyć należy, że taki stan rzeczy jest tylko w przypadku szkody częściowej.

Natomiast jeśli zaistniała szkoda całkowita, auto możemy użytkować do momentu wypłaty szkody. Za auto w obu przypadkach płaci ubezpieczyciel i zawsze należy podać mu informację, że chcemy skorzystać z opcji wynajmy samochodu zastępczego. Należy także podać powód, dlaczego auto będzie nam potrzebne.

Niektóre warsztaty samochodowe dają auta zastępcze na czas naprawy samochodu objętego gwarancją. Jednak zdarza się to w przypadku całkowitej niesprawności pojazdu i dostaniemy samochód zastępczy tylko na cztery dni.

Zdarza się również, że niektóre warsztaty samochodowe mają w swojej ofercie samochody zastępcze dla swoich klientów i są to warsztaty, które w pełni potrafią zrozumieć klienta, mają do niego zaufanie i dbają o niego. Wtedy wszystkie warunki zależą już od indywidualnej umowy pomiędzy właścicielem warsztatu a danym klientem.

Ogólnie otrzymanie samochodu zastępczego nie jest proste, zarówno z polisy OC jak i z warsztatu samochodowego.