Największe atrakcje Holandii 3050

budy do holandii

Artykuł powstał dzięki specjalistom z Busy Mustang – przewozy międzynarodowe do Niemiec i Holandii,

Kraj tulipanów i wiatraków. Niewielka, ale bogata Holandia od dłuższego czasu jest jednym z najczęściej podejmowanych kierunków emigracji Polaków. Jest też jednym z krajów, które są bardzo niedoceniane w kontekście wyjazdów turystycznych. W pewnym sensie jedno z drugim jest powiązane, traktujemy Holandię jako miejsce pracy, a nie wypoczynku. Warto jednak zmienić trochę postrzeganie i dać Niderlandom szansę się poznać. Busy do Holandii kursują codziennie i warto z nich skorzystać wybierając się w podróż. Niniejszy artykuł pokrótce przybliży kilka istotniejszych atrakcji turystycznych tego kraju.

Po pierwsze Amsterdam

Jest to największe miasto Holandii a zarazem największa atrakcja. Często mówi się, że o wartości tego miejsca przesądzają ludzie, zarówno mieszkańcy jak i turyści, których każdego roku przewija się więcej niż 6 milionów.  W rzeczywistości jest tam tysiące miejsc, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie: amator sztuki wybierze się do Muzeum Van Gogh’a, z kolei żądny wrażeń turysta postawi na wizytę w „różowej dzielnicy” lub jednym z trzystu coffieshopów, w których można w majestacie prawa zapalić haszysz lub marihuanę. To urocze miasto pełne rowerzystów kusi ponad pięćdziesięcioma  muzeami, wśród których znaleźć można tak dziwne zjawisko jak  np. muzeum prostytucji (znajduje się tam okno, w którym można stanąć by poczuć się jak prawdziwa dama lekkich obyczajów). Amsterdam to temat rzeka. Napisano o nim setki książek i z pewnością nie wyczerpano jeszcze tematu.

Po drugie Rotterdam

Kolejne ważne miasto Holandii z najnowocześniejszą architekturą w całym kraju. Podobno mieszkańcy niezbyt lubią się z Amsterdamczykami, ale z perspektywy turysty nie ma to większego znaczenia. Rotterdam to znane na całym świecie wiszące mosty i pnące się pod samo niebo drapacze chmur. Obowiązkowe miejsce wizyt dla osób ceniących sobie współczesność. Jako ciekawostkę dodam, że w tym mieście znajduje się bardzo dziwne muzeum, mianowicie… podatków. To chyba jedyne takie miejsce na globie.

Po trzecie Delft

Dla wielu najpiękniejsze miasto Holandii. Przeciwieństwo Rotterdamu, ze względu na największą liczbę dobrze zachowanych historycznych budowli. Trzeba przyznać, że kościół w gotyckim stylu robi niesamowite wrażenie, podobnie jak całe stare miasto, zbudowane na planie prostokąta według średniowiecznych prawideł. To bardzo kameralne miasteczko, Polakom z pewnością skojarzy się z Opolem.

Po czwarte Gouda

Nieprzypadkowo nazwa miasta kojarzy nam się z żółtym serem, jest to bowiem kolebka tego przysmaku. Podobnie jak Delft, jest to  bardzo dobrze zachowana miejscowość. Istotniejsze atrakcje to ratusz, tzw. budynek wagi (na którym kiedyś ważono wszystkie towary i pobierano za to opłatę), a także kościół św. Jana. Oczywiście turysta nie może ominąć targu serów, na którym można zakupić przepyszne sery w różnych odmianach (odbywają się w każdy czwartek).

To tylko kilka potencjalnie interesujących atrakcji turystycznych Holandii. Wybierając się w podróż warto pamiętać, że większość mieszkańców swobodnie porozumiewa się w języku angielskim i nie trzeba się martwić nieznajomością holenderskiego. Udanych podróży!

Holandia zwiedzona? Czekają na Ciebie też przewozy do Niemiec.