Czy opłaca się stawiać oranżerię ogrodową? 2892

Oranżerie ogrodowe

Wiele osób pragnie w dzisiejszych czasach mieć na podwórku swój własny ogródek. Jednak ze względu na panujący w Polsce klimat, dużo rozsądniejszą opcją jest oranżeria ogrodowa – radzą eksperci z greenhouse-service.pl.

Czy warto zainwestować w oranżerię ogrodową?

Przede wszystkim inwestowanie w oranżerię ogrodową jest niemal tożsame z inwestowaniem w zdrowie. W końcu można w niej pielęgnować naturalne owoce i warzywa. W przypadku większości uprawianych roślin, mamy do czynienia z dużą oszczędnością finansową. Dla wielu osób to także sposób na oderwanie się od rzeczywistości, problemów i spędzenie miło czasu.

Szklarnia czy tunel foliowy?

Wybór między szklarnią a tunelem foliowym może okazać się niełatwy. Dlatego też warto zdawać sobie sprawę, co odróżnia je od siebie. Przede wszystkim, więc szklarnia znacznie bardziej sprawdza się u osób, które posiadają już konkretną wiedzę związaną z ogrodnictwem. Poza tym samo budowanie szklarni może sprawić problemy osobie, która nigdy w życiu nie miała z nią nic wspólnego. Tak naprawdę wymiary takiej szklarni nie powinny być raczej mniejsze, niż 10-15 m kwadratowych. Jej wielkość wpływa także na poniesione przez nas koszty. W jej środku możemy cieszyć się zbiorami przez cały rok w przeciwieństwie do tuneli foliowych. Jednak są one tańsze i popularniejsze w Polsce. Prace związane z sianiem można rozpocząć dopiero około początku marca. Dla osób z mniejszych doświadczeniem są znacznie lepszym rozwiązaniem.

Niezależnie od tego, jaką kupimy, oranżerie będą niezmiennie spełniać swoją główną funkcję jaką jest stworzenie alternatywnych możliwości na uprawę i rozwój wymarzonych ogrodów. Pamiętajmy zatem o sumiennym dbaniu o nie, a z pewnością włożony wysiłek zwróci nam się z nawiązką.