Outsourcing procesów obróbki powierzchniowej 1450

części metalowe po obróbce powierzchniowej

Słowo outsourcing pochodzi z języka angielskiego i jest skrótem trzech słów oznaczających w języku polskim wykorzystanie źródeł zewnętrznych. Mówiąc prostszym językiem, jest to przejęcie przez specjalistyczną w danej sferze firmę części zadań innego zakładu pracy w ramach umowy.

Outsourcing usług wchodzących w skład obróbki powierzchniowej cieszy się coraz większą popularnością wśród firm. Jest to bardzo nowatorskie rozwiązanie, którym zainteresowało się bardzo wiele firm.

Obróbka powierzchniowa

Obróbka powierzchniowa ma za zadanie podnieść właściwości fizyko-chemiczne danej powierzchni. Obróbka powierzchni to także szereg różnych procesów, do których potrzebne jest bardzo wiele profesjonalnych maszyn i urządzeń. Outsourcing procesów obróbki powierzchniowej składa się z takich usług jak polerowanie, mycie, odtłuszczanie, obróbka wibrościerna, pakowanie czy kontrola jakości. Jest to bardzo szeroka oferta, z której korzystają przedsiębiorstwa reprezentujące bardzo różnorodne gałęzie przemysłu.

Do jednych z największych działów przemysłu korzystających z odtłuszczania metali z wykorzystaniem outsourcingu należy przemysł motoryzacyjny i lotniczy. Polska produkuje miliony komponentów, które są wykorzystywane w produkcji motoryzacyjnej i lotniczej. Niestety produkty te po procesie obróbki są bardzo mocno zanieczyszczone i potrzebują zabiegu odtłuszczenia przemysłowego. Wszystkie detale w przemyśle samochodowym i lotniczym muszą przejść czyszczenie, mycie i odtłuszczanie. Aktualnie realizacją tego typu zleceń zajmują się firmy zewnętrzne, które oferują kompleksowe odtłuszczanie metali na zasadzie omawianego właśnie outsourcingu usług.

Zalety outsourcingu

Outsourcing usług przynosi firmą same korzyści pod postacią redukcji kosztów działalności, zwiększenia efektywności pracy, podniesienia wydajności pracowników czy ekonomiczności realizowanych mechanizmów.
Firma nie musi zatrudniać dodatkowych pracowników, którzy specjalizują się w obróbce powierzchniowej ani nie musi posiadać maszyn i urządzeń potrzebnych do tego typu zadań.