Odżywka do codziennego mycia 1014

odżywka

Odżywka do włosów to jeden z elementów codziennej pielęgnacji włosów. Warto jednak mieć pewność, że kosmetyk ten jest przez nas stosowany odpowiednio, ponieważ będzie to miało ogromny wpływ na to, czy faktycznie będzie ona spełniać swoje zadanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat stosowania odżywek, koniecznie przeczytaj poniższy wpis.

Odżywka do włosów – dlaczego warto jej używać

Odżywka zawsze powinna zostać nałożona na wilgotne włosy, jednak nie w momencie, gdy przed chwilą został spłukany szampon. Pozwól włosom na chwilę oddechy i delikatnie odciśnij z nich nadmiar wody, po czym osusz je ręcznikiem, nie pocierając ich. To ważne, aby odżywka nie została nałożona bezpośrednio na mokre włosy, ponieważ w ten sposób zostanie ona rozcieńczona, a co za tym idzie – jej skuteczność znacznie się zmniejszy.

Przy nakładaniu odżywki nie liczy się jej ilość. Wręcz przeciwnie. Zbyt dużo produktu sprawi, że trudniej będzie Ci się go pozbyć z włosów, a przy okazji zostaną one nadmiernie obciążone. Warto również wspomnieć o tym, że odżywka powinna zostać nałożona jedynie na włosy. Staraj się omijać skórę głowy oraz okolice twarzy.

Ostatnim krokiem jest spłukanie odżywki. Należy to zrobić naprawdę dokładnie, ponieważ inaczej Twoje włosy mogą wyglądać nieświeżo. To ile czasu potrzebuje dana odżywka na włosach zostało jasno określone przez producenta, na opakowaniu kosmetyku. Co ważne – zbyt długie trzymanie produktu nie spotęguje jego działania. Lepiej skupić się na przestrzeganiu czasu, ponieważ negatywny wpływ na włosy może przynieść jedynie zbyt krótkie trzymanie odżywki.

Jak myć włosy odżywką?

Czy można umyć włosy odżywką? Oczywiście, że tak. Sposób ten szczególnie polecany w przypadku włosów nadmiernie przesuszonych i zniszczonych. Istnieją dwa sposoby, które sprawdzą się w tym przypadku.

  1. Odżywka wykorzystana zamiast szamponu do mycia włosów. Na zmoczone letnią wodą włosy nałóż kosmetyki rozcieńczony wcześniej wodą, a następnie rozprowadź go po całej długości włosów i spłucz obficie. Jeśli masz tendencję do przetłuszczania się skóry głowy, sposób ten nie będzie dla Ciebie. Nie stosuj tego sposobu zbyt często i pamiętaj o tradycyjnym myciu z wykorzystaniem ulubionego szamponu.
  2. Metoda OMO (odżywka – mycie – odżywka) zakłada, że na pierwszy etap mycia włosów składa się nałożenie odżywki na długość zmoczonych włosów. Następnie myjesz skórę głowy szamponem i wszystko razem spłukujesz letnią wodą. Ostatni krok to ponowne użycie odżywki na długość włosów i dokładne spłukanie jej, po upływie wyznaczonego czasu.

Jak często stosować odżywkę do włosów

Wszystkie ważne informacje, na temat danego produktu znaleźć można na opakowaniu. Producent zawiera tam nie tylko skład, ale również dane na temat efektów stosowania danej odżywki, czy częstotliwość z jaką powinieneś jej używać. Nie każda odżywka nadaje się do codziennego stosowania. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się delikatna odżywka o działaniu nawilżającym, która nie obciąży mocno włosów, jednak nadal pozostawi je miękkie i lśniące.