Kosmetyki do twarzy w ciąży 1131

kosmetyki do twarzy w ciąży

Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny to nie tylko nowe wyzwania i wspólne chwile, ale również zmiany zachodzące w organizmie kobiety, które mogą od niej wymagać wymiany dotychczasowych kosmetyków.
Niestety wiele składników jest zakazanych dla kobiet w ciąży, nawet jeśli do tej pory stosowały produkty właśnie z nimi. Wykorzystywanie ich w pielęgnacji podczas ciąży może doprowadzić do wielu skutków ubocznych. Z czego to wynika? Składniki przenikają przez skórę, a część z nich wpływa negatywnie na płód.

Jak zatem powinna wyglądać pielęgnacja kobiecej skóry w ciąży? O tym przeczytasz poniżej.

Pielęgnacja twarzy w ciąży – na co zwrócić uwagę

Dla przyszłych mam najlepszym elementem codziennej pielęgnacji są kosmetyki z naturalnych substancji aktywnych, które nie posiadają składników mogących mieć wpływ na zdrowie lub życie płodu. Ważne, by formuły produktów nie powodowały również podrażnień, jednak miały właściwości nawilżające, regenerujące oraz łagodzące.

Ciąża to również moment, gdy przez organizm kobiety przetacza się prawdziwa burza hormonów, która ma wpływ na kondycję cery. Wiele kobiet skarży się na pojawienie się dodatkowych przebarwień lub niedoskonałości. Zmagają się one z nadmiernym przesuszeniem lub przetłuszczaniem się skóry. Według wielu badań wszystkie wahania powinny uspokoić się po pierwszym trymestrze, a w okolicach czwartek miesiąca ciąży, skóra będzie na nowo wyglądać promiennie i zdrowo. Wiele kobiet wskazuje również na wygładzenie zmarszczek, ponieważ wówczas ich organizm zatrzymuje wodę.

Składniki kosmetyków do twarzy, które są bezpieczne w ciąży

Zatem jakie powinny być bezpieczne kosmetyki dla kobiet? Przede wszystkim muszą być one przebadane dermatologicznie i być skierowanymi do przyszłych mam. Ich zaletą jest fakt, że nie musimy poświęcać czasu na dokładną analizę składu, ponieważ z góry wiadomo, że będzie on odpowiedni. W kosmetyczce przyszłej mamy nie powinno zabraknąć kosmetyków pełnych witaminy C i E. Warto zwrócić również uwagę na kosmetyki naturalne do twarzy i ciała z naturalnymi olejami, alantoiną i pantenolem, ekstraktem z zielonej herbaty, ceramidów, czy kwasu hialuronowego.

Jakie kremy do twarzy w ciąży są najlepszym wyborem?

Podstawą każdej pielęgnacji są kremy do twarzy. To one chronią skórę narażoną na działania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Z tego też powodu powinny posiadać one formułę z filtrem UV, która zmniejsza ryzyko pojawienia się przebarwień.

Kosmetyki do twarzy warto kupować w gotowych zestawach, ponieważ zaproponowane tam połączenie jest pełnowymiarową pielęgnacją. Z tego też powodu FACE BOX marki eeny meeny, może okazać się nieocenionym elementem codziennego rytuału oczyszczania i nawilżania delikatnej skóry twarzy.