Ochrona przeciwsłoneczna – filtry do twarzy i ciała 830

ochrona_przeciwssłoneczna

Całoroczna ochrona przeciwsłoneczna jest niezwykle ważne, ponieważ tylko w ten sposób uchronisz swoją skórę przed negatywnym wpływem szkodliwych promieni słonecznych. Chcąc zapobiec powstawaniu przebarwień i poparzeń słonecznych, włącz do codziennej pielęgnacji kosmetyki z wysokim filtrem UVA i UVB. Jakie powinny być dobre produkty przeciwsłoneczne? Czym powinny się cechować? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Naturalne kosmetyki z filtrem

Dla wielu osób włączenie kosmetyków z wysokim filtrem SPF kojarzy się jedynie z letnią porą, kiedy to coraz więcej odsłaniamy ciała, a promienie słoneczne stają się bardziej natarczywy niż zazwyczaj. Jest to błędne podejście, ponieważ promienie UVA i UVB towarzyszą nam przez cały rok, nawet podczas zimowych, pochmurnych dni. Co za tym idzie – zbliżający się wielkimi krokami koniec wakacji nie oznacza wcale odłożenia balsamu z filtrem do szafki.

Skąd tak duża niechęć do stosowania kremów z filtrem nie tylko latem? Chyba każdy z nas pamięta czasy, gdy rodzice podczas wypadów nad jezioro wsmarowywali grubą warstwę mażącego i lepkiego produktu, który powodował po kontakcie z wodą zamieniał się w tłustą plamę, ciągnąc się za nami niczym cień. Obecnie produkty stworzone z myślą o ochronie nawet najbardziej wrażliwej i delikatnej skóry posiadają niezwykle lekkie formuły, dzięki którym bez problemów możesz je reapliikować w ciągu dnia. Nawet na twarzy.

Kolejnym problemem jest niechęć stosowania filtrów SPF w codziennym rytuale pielęgnacyjnym twarzy. Może ona wynikać z wcześniej wymienionych cech poprzedników obecnych kosmetyków przeciwsłonecznych, ale również z przekonania, że taki krem nie sprawdzi się jako baza pod makijaż. Nic bardziej mylnego!

Filtr fizyczny, czy chemiczny – jaki wybrać?

Istnieją dwie grupy substancji promieniochronnych, które spotkać można w składzie kosmetyków z filtrem SPF.

  1. Filtry fizyczny (mineralny) działa niczym lusterko – odbija światło i nie przepuszcza promieni wgłąb naszej skóry. Jest on mniej alergenny, jednak nie jest zbyt wytrzymały na ścieranie. Można go najczęściej spotkać w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji wrażliwej i delikatnej skóry, z jaką najczęściej zmagają się alergicy.
  2. Filtry chemiczne – pochłaniają energię słoneczną, a następnie zamieniają ją na energię cieplną. Chronią skórę, jednak ich aplikacja powinna nastąpić na conajmniej 30 minut przed kontaktem z promieniami słonecznymi.

Niezależnie od wybranego przez Ciebie rodzaju filtra, pamiętaj o jego reaplikacji co 2-3 godziny. Tylko w ten sposób zapewnisz swojej skórze najlepszą ochronę przed negatywnym wpływem promieni słonecznych.