Kosmetyki na rozstępy 614

rozstępy

Kobiety w ciąży zmagają się z przeróżnymi problemami. W ich ciele zachodzi wiele licznych zmian, w tym również tych związanych z elastycznością i jędrnością skóry. Z tego też powodu, firmy kosmetyczne starają się pomóc przyszłym mamą w walce o zdrowe i piękne ciało. Dzięki odpowiednim składnikom, kosmetyki te mają za zadanie regenerować uszkodzony naskórek oraz wspomagać proces odnowy komórek. Dzięki balsamom, olejkom oraz kremom skóra z rozstępami może na nowo zyskać gładkość i elastyczność. Chcesz dowiedzieć się więcej o kosmetykach na rozstępy? Koniecznie przeczytaj dzisiejszy wpis!

Redukcja rozstępów w ciąży

Dzięki odpowiednio dobranej pielęgnacji, możesz mieć pewność, że nieestetycznie wyglądające zmiany na Twojej skórze, pod postacią rozstępów, ulegną redukcji. Przy wyborze kosmetyków, warto zwrócić uwagę na ich skład. Im więcej ingrediencji pochodzenia naturalnego, tym lepiej. Balsam na rozstępy, olejki oraz kremy ujędrniające odnotowują wysoką skuteczność, przy zachowaniu bezpieczeństwa dla zdrowia matki i dziecka. Ale skąd tak właściwie wzięły się rozstępy? Czy powstają jedynie w momencie, gdy przybieramy na wadze?

Jak powstają rozstępy

Powstawanie rozstępów jest powiązane z rozciąganiem się naszej skóry. Z problemem tym mogą się spotkać zarówno kobiety w ciąży, jak i osoby otyłe, dorastające dziewczynki i chłopcy, a nawet sportowcy. Co ważne, czasami wystarczą predyspozycje genetyczne, by mieć z nimi do czynienia.

Jak widzisz, przyczyn powstawania nieestetycznych skaz na skórze może być wiele. Niezależnie od powodu – zaburzona gospodarka hormonalna, nadwaga, przyrost masy mięśniowej – jeśli w naszym organizmie dojdzie do zerwania włókien kolagenowych, może mieć pewność, że na naszym ciele pojawią się rozstępy. Są one czerwonymi pęknięciami w skórze właściwej, które z czasem jaśnieją i stają się mniej widoczne.

Rozstępy mogą pojawić się na różnych częściach naszego ciała, w tym na brzuchu, udach, ramionach, plecach oraz na nogach.

Walka z rozstępami – od czego zacząć

Sposobów na pozbycie się rozstępów jest wiele. Jednak głównym naszym zadaniem, które w znaczący sposób wpłynie na stan naszej skóry jest zadbanie o odpowiednie nawilżenie.

Nawodniony i bardziej elastyczny naskórek sprawi, że pozbędziemy się uczucia ściągnięcia, co z pewnością wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie.

Głównymi kosmetykami, które wspomogą ciężką walkę z rozstępami, będą:

Ćwiczenia na rozstępy

Oczywiście nie tylko kosmetyki będą skutecznym czynnikiem wspomagającym regenerację skóry z rozstępami. Dużą rolę, w tym przypadku, odgrywa zdrowa dieta oraz systematyczna aktywność fizyczna. Wszystkie ćwiczenia powinny być najpierw skonsultowane ze specjalistami, którzy w zależności od naszych predyspozycji ruchowych, ułożą plan ćwiczeniowy.