Jak myć twarz? 1081

mycie_twarzy

Od najmłodszych lat słyszymy o tym, że należy myć twarz codziennie, jeśli chcemy pozbyć się zanieczyszczeń z naszej skóry. Ta prosta i niewymagająca czynność nie zawsze jest przez nas wykorzystywana z uwagą. Należy jednak pamiętać, że jest to kluczowy etap pielęgnacji cery. Sposób mycia twarzy oraz produkt, którego użyjemy ma ogromny wpływ na działanie pozostałych kosmetyków – toników, kremów oraz olejów czy serum. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak prawidłowo powinien przebiegać ten proces oraz jakie produkty należy używać do codziennego mycia twarzy, koniecznie przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł.

Pielęgnacja twarzy – mycie twarzy to podstawa

Ze względu na swoje właściwości, nasza skóra narażona jest na działanie czynników zewnętrznych, taki jak smog czy niska temperatura. Cienka i niezwykle wrażliwa warstwa tkanki musi być oczyszczana z powstającego na jej wierzchu sebum, kurzu, potu oraz wielu innych zanieczyszczeń, w tym makijażu. Dzięki codziennemu myciu twarzy, zapobiegamy powstawaniu zaskórników i wyprysków, które są efektem zablokowanych porów.

Musimy pamiętać, że to w jaki sposób działają kosmetyki na naszej cerze, wiąże się z jej czystością. Z tego też powodu, jest to podstawowy i najważniejszy krok w rytuale pielęgnacyjnym.

Czym myć twarz

Sama czynność mycia twarzy to za mało. W końcu stosowanie w tym celu jedynie wody, nie da żadnych pozytywnych skutków.

Niestety mnogość produktów, które są obecnie dostępne w sklepach, sprawia, że pojawia się problem, ponieważ nie wiadomo co wybrać. Pamiętaj, że kosmetyk ten będziesz stosować codziennie. Musisz wybrać go na podstawie swojego typu cery. Zwróć uwagę na to, czy masz skłonność do przetłuszczania się jej w obszarze litery T (czoło, nos), czy może Twoja skóra jest sucha i wrażliwa lub trądzikowa.

Żel do mycia twarzy

Jednym z najpopularniejszych produktów do mycia twarzy jest żel. Sposób jego nałożenia jest niezwykle prosty, ponieważ nanosimy go na zwilżoną twarz. Następnie musimy wmasować go w skórę. Podczas tego procesu wytwarza się piana, której głównym zadaniem jest oczyszczenie buzi ze wszelkich zanieczyszczeń.

Skóra wrażliwa powinna zostać odpowiednio zaopiekowana, z tego też powodu powinniśmy do jej pielęgnacji wykorzystać delikatny żel niepowodujący podrażnień.

Skóra sucha i podrażniona, trądzikowa, odwodniona oraz problematyczna wymagają przede wszystkim odpowiedniego nawilżenia. Z tego powodu do mycia twarzy najkorzystniej będzie używać produktu łagodnego o naturalnym składzie.