Dlaczego nie warto obcinać włosów na własną rękę? 1757

fryzjer opole

Włosy. Niejednej z nas spędzają sen z powiek. Mnóstwo niesfornych loków, które trzeba doprowadzić do porządku. Bywa, że zmiany, których chcemy dokonać są bardzo ograniczone i decydujemy się wykonać je sami. W tym artykule, razem ze specjalistkami z http://salon-kamila.pl opowiemy na pytanie, dlaczego nie powinno się tego robić.  

Kilka słów na ten temat

  1. Kwestia nożyczek. Jeśli wydaje Ci się, że  profesjonaliści używają plastikowych nożyczek do papieru to jesteś w błędzie. Żeby obcinać włosy trzeba mieć porządne, ostre jak brzytwa narzędzie. Oczywiście można je kupić, ale trzeba się przygotować na spory wydatek. Ponadto posługiwanie się nimi przez osoby niedoświadczone jest co najmniej niewskazane i w najlepszym razie może się skończyć niegroźnymi zacięciami.
  2. Kwestia stylizacji. Niektórzy ludzie mają zmysł, który podpowiada im, w jakiej fryzurze będą wyglądać dobrze. Niestety zbyt często na ulicy widuje się fryzury zupełnie niedopasowane do twarzy i ubrania. Jeśli masz zmysł artystyczny jak Picasso, spróbuj, w przeciwnym wypadku lepiej udać się do fryzjer Opole.
  3. Kwestia umiejętności. Doświadczeni fryzjerzy całymi dniami myślą o włosach, ich wyglądzie i pielęgnacji. Ponadto mogą się pochwalić setkami, jeśli nie tysiącami godzin spędzonymi na praktyce fryzjerskiej. Pół biedy jeśli jesteś mężczyzną ceniącym tradycyjną fryzurę kibica (na zero). Jeśli jednak szukasz czegoś bardziej finezyjnego – idź do fryzjera.
  4. Kwestia czasu. Nie uwierzysz ile czasu może zająć doprowadzenie źle przyciętych włosów do jako takiego wyglądu. Jeśli więc uważasz, że sam zrobić to lepiej i szybciej taniej, mylisz się właściwie w każdym punkcie.
  5. Kwestia pieniędzy. Ten podpunkt bezpośrednio odnosi się do poprzedniego. Jeśli fryzjer zobaczy na Twojej głowie sprofanowane pospolitymi nożyczkami włosy i będzie musiał doprowadzić je do ładu, zapłacisz więcej. Prędzej czy później i tak wylądujesz u profesjonalisty. Warto przepłacać?

 

Jeśli planujesz obciąć włosy albo zmienić fryzurę, zawsze najlepszym wyborem będzie pójście do fryzjera. Po prostu. Mamy nadzieję, że przemówiliśmy Ci do rozsądku i nie będziesz tracił czasu na zbędne kombinacje. Do przeczytania!