Jak dbać o dłonie podczas zimy? 1611

piękne ciało

Każdy chce mieć piękne ciało

Dłonie to nasza wizytówka. Często mówią o nas więcej niż nasze ubranie, uczesanie i stan posiadania. Zwłaszcza zimą powinniśmy szczególną uwagę poświęcić ich pielęgnacji. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o tym, co zrobić, by nie mieć z nimi najmniejszego problemu.

Krem nawilżający

Nie może być zbyt tłusty, nie o to chodzi. Powinien przede wszystkim zatrzymywać wodę i nie dopuszczać do twardnienia naskórka. Musimy pamiętać, że dobry krem to połowa sukcesu. Bez niego dłonie szybko spierzchną i zgrubieją. Co prawda nie mamy ostatnio w Polsce zbyt niskich temperatur zimą, ale nie potrzeba wcale wielkich mrozów, by stan rąk się pogorszył. Zadbajmy o to, by mazidło dostarczało im witamin i niezbędnych składników odżywczych. Dobrze postawić na takie, które ma w składzie glicerynę i silikon. Jeszcze jedna uwaga: dłonie należy smarować nie tylko przed wyjściem na mróz. Również ogrzewane pomieszczenia negatywnie wpływają na naskórek. Pamiętajmy o tym.

Salon kosmetyczny

Jeśli udało nam się doprowadzić dłonie do naprawdę złego stanu, z pomocą przyjdzie nam salon kosmetyczny Opole. Manicure, szczególnie ten japoński, w mig nawilży i odżywi naszą skórę. Wiele salonów ma w swojej ofercie kompleksowe zabiegi pielęgnacyjne.

Ciepłe rękawiczki

Wbrew pozorom niełatwo jest znaleźć ciepłe rękawiczki, tym bardziej, że do odmrożeń może dojść już w temperaturze  + 2 st. C. Dłonie są częścią ciała, która odmraża się najszybciej. Pamiętajmy, że nic nie rozgrzewa tak dobrze jak wełna. Jeśli masz na nią uczulenie, powinieneś zainwestować w porządny zamiennik. Dobry zwyczaj to smarowanie dłoni w domu, a następnie założenie rękawiczek jeszcze przed wyjściem z pomieszczenia.

Odpowiednie mydło

No cóż, szczególnie zimą, kiedy dłonie przesuszają się, zwykłe mydło może więcej zaszkodzić niż pomóc. Powinniśmy zadbać o takie, które ma neutralny odczyn pH oraz unikać większości chemicznych dodatków typu SLS. Dobry zwyczaj: trzymaj krem nawilżający tuż obok mydelniczki albo dozownika.

Żeby mieć Piękne Ciało (w tym dłonie) trzeba je nieustannie pielęgnować. Mam nadzieję, że nie zapominacie o tym zimą. Do przeczytania!