Co zrobić żeby włosy szybciej rosły? 998

Długie i zadbane włosy to marzenie niejednej kobiety. I chociaż mogłoby się wydawać, że czas w którym rosną jest sprawą indywidualną, nie od dziś wiadomo, że istnieją sposoby na przyspieszenie tego procesu. Jakich produktów powinno się używać, gdy zależy nam na gęstej i zadbanej czuprynie? Czy domowe sposoby są efektywnym sposobem na szybszy porost włosów?

Dlaczego włosy wypadają

Wypadanie włosów to rzecz naturalna, która jest uwarunkowana nie tylko genetycznie, ale również poprzez złą dietę, nieodpowiednią pielęgnację oraz stres, zmiany hormonalne, czy wpływ niektórych leków. Co ciekawe im częściej spinamy nasze włosy i rzadziej podcinamy końcówki, tym mocniej wpływamy na częstotliwość ich wypadania.

W jaki sposób zatem zadbać o włosy, by były mocne, lśniące i w dodatku gęste i długie? Na początek zapoznaj się z naszymi propozycjami na domowe sposoby, a następnie podziel się swoimi odczuciami!

Domowe sposoby na porost włosów

Jeśli marzysz o włosach do pasa, powinny zainteresować Cię wszelkiego rodzaju wcierki ziołowe stosowane na skalp. Są nimi oleje, toniki lub napary, które możemy przygotować samodzielnie w domu. Biorąc pod uwagę fakt, że nasza skóra głowy może się szybko przetłuszczać lub być wysuszona, musimy wziąć pod uwagę stosowanie wcierki. W pierwszym przypadku produkt należy stosować zawsze przed myciem włosów, natomiast w drugim przypadku stosowanie po myciu będzie równie skuteczne. Dlaczego? Ponieważ nie pozostaną wtedy żadne tłuste plamy na skórze głowy.

Oprócz tego świetnym sposobem na radzenie sobie z wypadającymi włosami jest napój z drożdży. Napój ten posiada również inne właściwości takie jak wzmocnienie paznokci, czy złagodzenie stanych zapalnych na skórze.

Nie da się ukryć, że duży wpływ na kondycję naszych włosów ma nasza dieta. Jeśli jest ona zbilansowana, a wszystkie zapotrzebowania na składniki odżywcze są spełnione – nie powinniśmy w żaden sposób odczuć zmian związanych z wypadaniem włosów, czy osłabieniem ich. Szukając głównej przyczyny coraz częstszej utraty włosów warto skupić się nad tym co jemy i pijemy. Nasz organizm nie będzie funkcjonował prawidłowo, jeśli nie zadbamy o niego od środka.