Biała glinka – właściwości 997

biała glinka

W naszej codzienne pielęgnacji nie brakuje takich produktów jak kremy, czy toniki, jednak czy pamiętamy o maseczkach do twarzy? W końcu to one pozwalają naszej skórze na odpowiednie nawilżenie lub oczyszczenie. Szczególnie dużą popularnością w tym temacie cieszą się maseczki z glinki, które możemy dostać niemal wszędzie. Ich głównym zadaniem jest oczyszczenie naszej skóry, łagodzenie podrażnień, działania przeciwstarzeniowe oraz te wspomagające krążenie i stymulację produkcji nowych komórek. W dzisiejszym wpisie dowiesz się, dlaczego tak ważne jest stosowanie białej glinki i produktów bogatych w ten składnik.

Biała glinka – działanie wygładzające i łagodzące

Glinka biała lub jak wielu lubi ją nazywać, chińska porcelana jest najłagodniejszą wersją wszystkich dostępnych glinek. Z tego też powodu jest uznawana za jedną z najbardziej odpowiednich dla cery wrażliwej, suchej i dojrzałej.

Jej konsystencja jest niezwykle lekka i jedwabista, przez co łagodna i delikatnie oczyszczająca. Jej głównym zadaniem jest brak ingerencji w barierę ochronną skóry oraz nie dopuszczenie do nadmiernego przesuszenia cery.

pH białek glinki wynosi 5, czyli jest ono neutralne dla skóry, przez co stanowi idealną substancję do pielęgnacji. Wykorzystać je również można przy cerze problematycznej, ponieważ nie tylko wyciszy skórę, ale również złagodzi wszelkiego rodzaju stanu zapalne, poprawi ukrwienie skóry i delikatnie ściągnie pory. Wszystkie te działania mają ogromny wpływ na poprawę kondycji naszej cery.

Dla kogo biała glinka

Biała glinka sprawdzi się w przypadku skóry pozbawionej jędrności, która wymaga nie tylko oczyszczenia, ale również wygładzenia i delikatnego rozjaśnienia. Jest ona najcześciej wykorzystywana jako główna substancja maseczek do twarzy, jednak można ją również spotkać w kremach do twarzy i pozostałych kosmetykach do codziennej pielęgnacji.