Gdy nie trzeba odkurzać? 1140

Odkurzanie to jedna z mniej przyjemnych czynności wykonywanych w domu. Często jest powodem kłótni małżonków czy rodziców z dziećmi. Z drugiej jednak strony jest czynnością bardzo pomocną w zachowaniu domowego porządku. Częste odkurzanie pozwala zniwelować osiadanie pyłu na płaskich powierzchniach, zminimalizować konieczność mycia czy szorowania podług. Nic więc dziwnego, że w dziedzinie odkurzania dochodzi do częstych innowacji mających na celu zminimalizowanie wysiłku jaki wkłada się w tę pracę. Jednym z takich rozwiązań są odkurzacze samojezdne.

Dlaczego odkurzacz rumba jest pomocny?

Odkurzacze samojezdne to znaczna oszczędność czasu oraz sił. Przede wszystkim odkurzacz rumba samodzielnie wysprząta powierzchnie płaskie w mieszkaniu, zrobi to także dosyć dokładnie. System szczotek, ssania i zmiotek powoduje, że nie ma on problemow z odkurzaniem listw czy kątów. Co równie istotne samo urządzenie nie jest zbyt wysokie, a w konsekwencji bez problemów poodkurza przestrzenie pod wyższymi meblami, sofami. Odkurzacz rumba lub inny tego typu posiada zabezpieczenia przed upadkami ze schodów, przed uderzeniami w ścianę, umie także omijać przeszkody. Dodatkowo, z racji, że nie trzeba go wspomagać własnym wysiłkiem może być używany znacznie częściej niż klasyczny, manualny odkurzacz. Dodatkową zaletą jest możliwość zaprogramowania czasu, w którym odkurzacz rumba ma pracować, a dla niektórych modeli nawet stworzenia mapy, gdzie i w jakich godzinach ma posprzątać. Można zatem wracać do wysprzątanego domu, w którym na podłodze w kuchni nie zalegają żadne okruszki.

Jak zaprogramować odkurzacz samojezdny?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na potrzeby swojego mieszkania. Czy są miejsca, które częściej się brudzą? Często przedpokój wymaga intensywnego odkurzania, wtedy można zaprogramować dodatkowe odkurzanie takiej przestrzeni. Programując czas sprzątania, warto wybrać moment gdy nikogo nie ma w domu, lub gdy przebywa się w jednym pomieszczeniu. Ułatwia to pracę robota sprzątającego.