Pierwszy tatuaż – kiedy zrobić 1166

Pierwszy tatuaż, zresztą tak samo jak każdy kolejny, wymaga odpowiedniego przygotowania i zastanowienia się nad idealnym wzorem. Wiążą się z tym ogromne emocje, ponieważ zdobienie w ten sposób swojego ciała jest ekscytujące i wymaga podjęcia odważnej decyzji. I chociaż obecnie można szybko i skutecznie usunąć niechciany tatuaż, to lepiej się tego nie podejmować. Dlatego też nim zaczniesz z dumą prezentować światu swój tatuaż, podejdź do tej decyzji odpowiedzialnie i zastanów się 2 razy, nim powiesz sobie tak.

Wymarzony tatuaż

Dla niektórych podjęcie decyzji o zrobieniu tatuażu potrafi zająć wiele lat, dla innych to kwestia chwili, gdy przez przypadek wpadną na idealny wzór. Bardzo często na tatuaż decydujemy się ze względów sentymentalnych lub dlatego, że coś nam się niezwykle podoba, jednak za każdym razem powinniśmy wiedzieć, że ten rysunek zostanie z nami do końca życia, a my naszym wnukom będziemy musieli opowiadać co on znaczył dla nas w danym momencie i dlaczego powstał.

Wybranie samego motywu tatuażu powinno rozpocząć się od zapoznania z pracami danego tatuażysty, do którego planujemy się udać. Pamiętaj, że są oni niczym artyści – każdy z nich ma swój styl, konkretną kreskę oraz ulubioną technikę tworzenia tatuażów. W portfolio danego tatuażysty znajdują się pracę, które wpadły Ci w oko? Świetnie! W takim razie skontaktuj się z nim i zacznijcie wspólnie szukać idealnego wzoru dla Ciebie. Nie bój się prosić o pomoc, ponieważ głowa tatuażystów wypełniona jest kreatywnymi pomysłami, które akurat mogą przypaść Ci do gustu. I jasne – słodkie motylki, delfinki oraz znaki nieskończoności są bardzo popularne, ale przy okazji oklepane. Jeśli chcesz mieć na ciele wyjątkowy rysunek, postaraj się z tatuażystą znaleźć idealny wzór odzwierciedlający Twój gust.

Dobry tatuator przed wykonaniem rysunku na stałe, powinien nanieść wzór na wybrane miejsce za pomocą kalki. Dzięki temu oboje stwierdzicie, czy efekt jest zadowalający. Nie jesteś do końca przekonany? Żaden problem. Wypracujcie razem zmiany zadowalające dla obu stron.

Studio tatuażu

Wybierając studio tatuaży oraz tatuażystę nie kieruj się jedynie niską ceną i opiniami znajomych. Pamiętaj, że w większości przypadków, Twój tatuaż zostaje z Tobą do końca życia dlatego poważnie zastanów się przed wyborem konkretnego miejsca i osoby. Czasami dużo lepszym sposobem będzie wydanie dodatkowych kilkudziesięciu złotych, niż płakanie nad liśćmi kapusty, które miały wyglądać jak róża.

W dobrym studio zwraca się szczególną uwagę na higienę oraz zdrowie i bezpieczeństwo klientów. Zwróć uwagę na to, czy używa się jednorazowych rękawiczek, narzędzia są czyszczone, a tusz jest najwyższej jakości. Osoba znająca się na tym co robi odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania i przygotuje Twoje ciało na wykonanie najlepszej jakości rysunku.

Pielęgnacja tatuażu

Ból podczas tatuowania szczególnie zależy od miejsca, w którym jest on wykonywany. Miłośnicy tatuaży uważają, że sam proces tatuowania nie jest nieprzyjemny, jak okres gojenia się skóry. Proces tatuowania wiąże się z wielokrotnym nakłuwaniem ciała igłami. Zaraz po wykonaniu rysunku, artysta pokrywa go specjalną folią, którą należy nosić przez kilka godzin. Przez następne kilka dni należy smarować tatuaż specjalną maścią ochronną, którą można kupić od razu w studio. Równie dobre będą odpowiednie maści apteczne jak chociażby Alantal.

Im większy tatuaż, tym dłuższy proces gojenia, który może potrwać nawet dwa tygodnie. Podczas okresu gojenia należy starannie chronić wytatuowanie miejsce, przy okazji rezygnując z pływania oraz opalania. Mimo tego, że skóra może swędzieć, odradzamy drapanie się. Jeśli nie chcesz, by Twoje małe dzieło sztuki szybko wyblakło, musisz stosować kremy z filtrem.