Oczyszczanie ścieków przemysłowych 1724

oczyszczalnia ścieków

Oczyszczanie ścieków przemysłowych zakładają metody mechaniczne oraz chemiczne. Metody mechaniczne to inaczej usuwanie grubszych zawiesin organicznych i mineralnych. Używane są do tego takie przedmioty jak piaskowniki, sita, tłuszczowniki i osadniki. Sita zamontowane są na drodze spływu ścieków. Zanieczyszczenia zwane skratkami, usuwa się okresowo ręcznie lub mechanicznie. Kolejnym procesem jest kompostowanie, kraty zatrzymują grubsze drobiny natomiast sita te o średnicy 5 mm. Drobniejsze zanieczyszczenia przetwarzane są w komorach fermentacyjnych lub biotermicznych. W wyniku owego procesu powstają: przefermentowany osad (stosowany jako nawóz) oraz biogaz.

Piaski i muły węglowe są zatrzymywane przez piaskowniki, a same w sobie charakteryzują się dużym stopniem twardości w skali Mohsa. Jedyną wadą piaskowników jest ich niebotyczny rozmiar. Natomiast tłuszczowniki mają kształt basenu flotacyjnego. Ścieki przepływają przez tłuszczownik przy małej prędkości, a wszystko po to aby tłuszcz wypłynął na powierzchnię cieczy. Aby proces ten był szybszy i łatwiejszy wytwarza się w cieczy pęcherzyki powietrza, wdmuchując sprężone powietrze przez otwory w dno tłuszczownika. Tłuszcz zgarniany jest za pomocą przelewów lub czerpaków. Do oczyszczania ścieków przemysłowych wykorzystywana jest siła grawitacyjna.Prędkość liniowa ścieków powinna wynosić do 0,01 m/s. Systemy oczyszczania ścieków to inwestycja na długie lata. Wirówki przemysłowe są częścią składową skomplikowanego procesu oczyszczania ścieków przemysłowych.

wirówka do oczyszczania ścieków

Półautomatyczne wirówki kompaktowe charakteryzują się ogromną wydajnością oczyszczania. Wirówka wraz z osprzętem elektrycznym oraz zbiornikiem wody czystej dostarczana jest w zestawie w formie preinstalowanej. Centryfugi to innowacyjna technologia zamkniętego obiegu wody przemysłowej. Taki system recyclingu wody przemysłowej może być stosowany przy użyciu każdej maszyny ostatecznego wykańczania wibracyjnego. System bazuje na technologii odwirowywania wody przemysłowej z prędkością do 2000 g.