Jak dobrze kupić używany samochód 1443

samochód marki mazda

Kupno używanego samochodu znacznie bardziej opłaca się ze względu na cenę. Na rynek wystawiane jest jednak bardzo wiele wadliwych modeli, które wyglądają dobrze, ale niestety ale są w bardzo złym stanie technicznym. Dlatego też przed zdecydowaniem się na kupno warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Sposoby na kupienie dobrego auta z drugiej ręki

Sprawdzenie samochodu u mechanika

Przede wszystkim warto zapytać się sprzedawcy, czy istnieje możliwość sprawdzenia stanu samochodu u mechanika. Dobrym miejscem na to może okazać się również autoryzowany serwis. W miejscach takich pracownicy sprawdzą, w jakim stanie samochód jest naprawdę. Ponadto będą oni w stanie oszacować koszty, jakie będzie trzeba ponieść na przywrócenie go do stanu umożliwiającego normalne użytkowanie. Może się okazać, że naprawa samochodu będzie kosztowała tyle, że jego kupno nie będzie pod żadnych względem opłacalne.

mechanik sprawdza samochód

Próbna jazda

Ponadto, mimo że samochód z ogłoszenia wygląda bardzo dobrze i widać że jest niemalże w nienaruszonym stanie, to ważne jest jego przetestowanie przed zakupem. Na próbnej jeździe można sprawdzić, czy gdzieś coś nie stuka, nie puka, czy hamulce są w pełni sprawne i samochód zatrzymuje się w odpowiednim czasie. Ponadto dla każdego właściciela samochodu ważny jest również komfort jazdy. Można go również sprawdzić właśnie na takiej jeździe.

Znajomy

Ponadto na sprawdzenie samochodu warto zabrać ze sobą znajomego, który zna się na konkretnych modelach. Osoba taka będzie w stanie ocenić, czy aby na pewno samochód jest w dobrym stanie na pierwszy rzut oka. Dobrze jest mieć ze sobą również miernik lakieru. Dzięki niemu będzie można zobaczyć w których miejscach samochód był robiony. Wszelkie roboty są zawsze maskowane poprzez nałożenie dodatkowej warstwy lakieru. Ponadto dobrze jest również zwrócenie uwagi na cenę takiego samochodu. Jeżeli będzie ona zaniżona, to może się okazać, że samochód będzie w bardzo złym stanie technicznym i nie warto go wtedy kupować. Cena powinna nam dać przede wszystkim do myślenia, że z samochodem jest coś nie tak.