W jakim stylu urządzić dom? 2079

nowoczesne wnętrze domu

Styl klasyczny, minimalistyczny, a może pastelowe prowansalskie wnętrze? To zależy tylko od Ciebie i od tego jaki wystój Ci się podoba. Obecnie w sklepach mamy bardzo duży wybór mebli i dekoracyjnych dodatków w różnych klimatach. Dobry projektant wnętrz wybierze bez problemu te, które będą pasowały do Twojego domu. Dla części z nas budowa domu jest momentem, w którym mamy już pomysł na jego urządzenie, a dla innych aranżacja i ustawianie mebli nie należą do najprzyjemniejszych zajęć. Dobry architekt urządzi wnętrze funkcjonalne, a zarazem modne i ładne.

Francuskie inspiracje

Jednym z ostatnio panujących trendów aranżacyjnych jest styl prowansalski. Dominują tutaj jasne pastelowe barwy, biel i wszędobylski kwiatowy motyw. Warto postawić także na solidne drewniane meble, których wytrzymała konstrukcja posłuży długie lata. Kanapy, komody i sofy często mają kręte nóżki, które są dodatkową ozdobą. Projektant wnętrz z pewnością doradzi także wybór odpowiedniego oświetlenia, w tym eleganckich żyrandoli i stojących lamp. W sielski klimat dobrze wprowadzą obrazy z lawendą, porastającą słoneczne zbocza Francji.

Nowocześnie i minimalistycznie

Dom urządzony w stylu minimalistycznym charakteryzuje się prostą formą, klasycznymi meblami i ponadczasowymi konstrukcjami. Każdy architekt wnętrz lubuje się w takich aranżacjach, gdyż są one eleganckie i zarazem proste do uzyskania. Całość opiera się na podstawowych meblach, które nie posiadają dodatkowych zdobień. W sypialni zwykle znajduje się duże łóżko, a obok pojemna komoda mieszcząca najpotrzebniejsze przedmioty. Na ścianach nie ma licznych obrazów, czy ramek na zdjęcia, ewentualnie jedna praca, która często przedstawia geometryczne wzory. Dużą zaletą wnętrz w stylu minimalistycznym jest fakt, że prosto utrzymać w nich czystość. Często w nowoczesnych wnętrzach wykorzystywany jest beton architektoniczny, szczególnie efektowne są podłogi betonowe dekoracyjne.

Bądź sobą

To jak urządzimy własny dom powinno zależeć wyłącznie od nas. Architekt i projektant wnętrz może być w opisywanym temacie nieocenioną pomocą, pamiętajmy jednak, że to my mamy czuć się komfortowo i do nas należy decydujący głos w sprawie wyboru mebli i innych dodatków.